HD_MRK
Kunst en Cultuur Lopik header
Stichting Kunst en Cultuur Lopik
SNGL
DSPL_NWS_TM

Hulp gezocht bij zoektocht naar historische Europese verbindingen met Lopik

Op zaterdag 8 september vieren wij weer Open Monumentendag in Lopik. Voor 2018 is op landelijk niveau als thema gekozen: ‘In Europa’. Met dit thema sluit Open Monumentendag aan bij het Europese Jaar van het Cultureel Erfgoed.

In Lopik onderzoekt Stichting Kunst en Cultuur Lopik hoe wij dit thema kunnen uitwerken. Op de dag zelf wordt een groot evenement georganiseerd met als centrale activiteit een gezellige en karakteristieke Europese streekmarkt.  Natuurlijk verschijnt er ook weer  een speciaal “historisch” boekje met Europese dimensies. Zie onze pagina over Open Monumentendag voor alle activiteiten.

Persoonlijke verhalen

Nu is de organisatie nog op zoek naar persoonlijke verhalen van inwoners van Lopik, die Lopiks erfgoed (uit alle 9 kernen) verbinden met Europa. Bijvoorbeeld het verhaal hoe uw voorvaderen uit een land in Europa in Lopik terecht kwamen. Of hoe vorige Europese bewoners van uw historische pand, hier een veilig toevluchtsoord vonden of een tijdje verbleven. Heeft het een functie gehad voor Europeanen? Heeft uw pand een bijzonder architectonisch onderdeel dat afkomstig is uit Europa of is het geïnspireerd op een bouwstijl of techniek uit Europa? Dat is heel interessant in dit verband. Maar ook hoe typisch Lopiks vakmanschap ergens in Europa werd toegepast. Of een andere soort van kennisuitwisseling of samenwerking. Het is de bedoeling om deze verhalen op te nemen in het historische boekje dat ter gelegenheid van deze dag wordt uitgebracht. Wilt u uw verhaal delen? Neem dan contact op via info@kunstencultuurlopik.nl  of 06-51415143 (Carla Brokking), liefst voor 7 augustus a.s.

Ander historisch materiaal

Heeft u andere leuke oude foto’s of verhalen uit de historie van Lopik, die niets te maken hebben met Europa? Ook die zijn welkom! Tijdens Open Monumentendag wordt de Cultuurhistorische Waardenkaart van  Lopik gelanceerd. Op deze digitale kaart kunnen bewoners zelf allerlei informatie en foto’s van de erfgoederen uploaden. Op 8 september kunt u in een virtueel café zien hoe dit werkt.

Cultuurhistorische puzzeltocht

Wilt u vast zelf actief aan de gang en kennis maken met het vele erfgoed dat Lopik rijk is? Fiets dan de cultuurhistorische puzzeltocht door Lopik (dat kan in delen). Dat kan nu al. Tot 7 september kunt u meedoen aan de daaraan verbonden wedstrijd. U kunt een wedstrijdformulier afhalen bij De Manebrug in Lopik, de Roode Leeuw in Lopikerkapel en de Wielewaal in Willige Langerak. De ingevulde formulieren moeten hier ook weer worden ingeleverd. Dit kan tot vrijdag 7 september 18:00 uur. Op zaterdag 8 september kunt u tijdens Open Monumentendag de wedstrijdformulieren afhalen in de informatiestand op het Willem Alexanderplein en kunnen de ingevulde formulieren alleen nog in die stand worden ingeleverd tot 15:00 uur. Om 16:00 uur is de prijstrekking op dit plein. Hoofdprijs is een ballonvaart over de Lopikerwaard. Meer informatie in ons nieuwsbericht over de puzzeltocht.


Nieuwsberichten

DSPL_NWS
 

Luisteren bij de buren in Willige Langerak

Luisteren bij de buren in Willige Langerak was een groot succes! In het buurthuis werden bijna honderd gasten ontvangen en welkom geheten door Dieny Scheffer en Burgemeester Laurens de Graaf die een vrolijke noot toevoegde aan het begin van de... lees verder

 

Groot Dictee Lopikerwaard Editie 10

Voor de tiende keer alweer heeft de Stichting Kunst en Cultuur Lopik het Groot Dictee der Lopikerwaard georganiseerd. Een groot aantal deelnemers verdeeld over 6 teams probeerde de trofee te winnen op 7 maart 2024. Na een korte inleiding met... lees verder

 

Huiskamerconcert Benschop/Polsbroekerdam

In de boerderij van Edwin en Elien van Os konden maar liefst 80 personen luisteren naar het prachtige concert van Trio 258. Mooie muziekstukken en verhalen in een geweldige ambiance. TRIO 258 bestaat uit pianiste Lestari Scholtes, violist Eduardo Paredes... lees verder

 

Bestuursleden gevraagd

Wilt u meewerken aan de organisatie van gezellige culturele activiteiten in de gemeente Lopik? Wij zoeken versterking van ons bestuur. Als u geïnteresseerd bent in kunst, toneel, muziek, literatuur of in de lokale geschiedenis, is dat misschien wel iets voor... lees verder

 

Afscheid Carla

Eind vorig jaar heeft Carla Brokking afscheid genomen als bestuurslid van onze stichting. Het interview met Annejet van der Zijl was haar laatste activiteit in functie. Carla is ruim 7 jaar aan onze club verbonden geweest. In die tijd heeft... lees verder

 

Kindergedichten over Vrijheid

Hoe we nu leven in Nederland Is eigenlijk best wel bijzonder Want vrijheid Is eigenlijk een heel groot wonder  (Uit de gedichtenbundel 75 jaar Vrijheid)                 Het coronavirus zet de hele wereld op zijn kop. Ook voor de herdenking en... lees verder

 

Vrijheidskrant Lopik

In de eerste week van april is de speciale Vrijheidskrant voor de gemeente Lopik huis-aan-huis verspreid. De special is ondanks de aanpassingen vanwege de coronacrisis de moeite van het lezen waard, stelt burgemeester Laurens De Graaf: "De krant bevat verslagen... lees verder

 

Prijsuitreiking cultuurhistorische puzzeltocht

In de zomermaanden hebben veel inwoners en bezoekers van Lopik de cultuurhistorische puzzeltocht gefietst. Tijdens Open Monumentendag op zaterdag 8 september 2018 was de laatste inlevermogelijkheid van de antwoordformulieren en ’s middags reikte burgemeester Laurens de Graaf de prijzen uit.... lees verder

 

Wervelend concert Klassiek aan de Lek 2018

Wat een wervelend en spetterend concert presenteerde Arti Vocaal zaterdagavond 25 augustus 2018! Dat spetterend was gelukkig figuurlijk, want ondanks de dreigende weersvoorspellingen en de flinke buien die de hele dag overkwamen, bleef het 's avonds droog, tot net aan... lees verder

 

Startschot cultuurhistorische fietspuzzeltocht

Op vrijdag 29 juni 2018 is het startschot gegeven voor de cultuurhistorische puzzeltocht door Lopik. Deze puzzeltocht is samengesteld door de gemeente Lopik en de Stichting Kunst & Cultuur Lopik en is mede mogelijk gemaakt door de provincie Utrecht. Met... lees verder

 

TV Gebruikte gronden

TV-tip: Zondag 6 mei zendt RTV Utrecht de eerste aflevering van de documentaire “Gebruikte Gronden” uit. Dit eerste deel gaat over de ontginning en het gebruik van de Lopikerwaard. Het gebied van de Lopikerwaard bestond oorspronkelijk grotendeels uit moerassen. Vanaf... lees verder

 

Spannend dictee als slot Taaldag

Journalisten winnen de wisseltrofee voor het Groot Dictee van de Lopikerwaard en Karin Verhoef prolongeert haar kampioenstitel Een groot aantal deelnemers wierp zich op 7 april 2017 in de strijd bij het Groot Dictee der Lopikerwaard om de felbegeerde Dictee... lees verder

 

Concert Unicorn in volle hooiberg

In de serie zondagmiddagconcerten konden we zondag 12 maart 2017 genieten van Keltische, Schotse, Ierse, Jiddische en Nederlandse muziek gebracht door de zeer veelzijdige Swingfolkband Unicorn. Dit keer in een zeer bijzondere huiskamer: de gezellige hooiberg van de familie Kromwijk... lees verder

 

Expositie maskers Dragica Lissendorp

In 2017 zal Stichting Kunst en Cultuur doorlopende exposities in dorpshuis De Schouw verzorgen. Dragica Lissendorp uit Polsbroek bijt het spits af met haar expositie van ‘hangend werk’ in de vorm van maskers. De maskers zijn geïnspireerd op Dante’s Alighieri... lees verder

 

Winterconcert Ginger

Gezellig en swingend winterconcert in het gastvrije Koethuys te Lopikerkapel op zondagmiddag 18 december 2016. Wat hebben we weer genoten! Eerst was het gezelligheid troef en meezingen met bekende liedjes uit de naoorlogse jaren gebracht door de “De Formica’s” in... lees verder

 

Voorstelling “Buigen voor Oranje”

Op vrijdagavond 5 november 2016 zat de hele deel van Boerderij De Haan in Cabauw vol voor de prachtige en unieke theatervoorstelling “Buigen voor Oranje “ . Een voorstelling waarmee de bekende toneelspeelster Nel Kars succesvol op vele podia heeft... lees verder