HD_MRK
Kunst en Cultuur Lopik header
Stichting Kunst en Cultuur Lopik
SNGL
DSPL_NWS_TM

Kindergedichten over Vrijheid

Hoe we nu leven in Nederland
Is eigenlijk best wel bijzonder
Want vrijheid
Is eigenlijk een heel groot wonder 
(Uit de gedichtenbundel 75 jaar Vrijheid)                

Het coronavirus zet de hele wereld op zijn kop. Ook voor de herdenking en viering van 75 jaar Vrijheid had dit grote gevolgen. Zo zijn bijna alle activiteiten rondom 75 jaar vrijheid afgelast, ook die waarin onze Stichting (mede-)organisator was. Maar toch hebben we nog iets kunnen doen, wat wij graag met u delen.

Wij hadden wij aan kinderen van de basisscholen in Lopik gevraagd een gedicht te maken over vrijheid. Leerlingen zouden dan tijdens dodenherdenking bij de oorlogsmonumenten in Benschop, Jaarsveld en Lopik-dorp hun zelfgeschreven gedicht mogen voordragen. Door het coronavirus vond de dodenherdenking echter plaats zonder publiek en konden de gedichten niet voorgelezen worden.  Maar de kinderen hadden inmiddels wel prachtige gedichten geschreven, waarin ze ook de vrijheidsbeperkingen door het coronavirus hadden verwerkt;  niet naar hun opa en oma kunnen, niet naar school en niet met hun klasgenootjes spelen.

“Ik ben onder de indruk van het schrijftalent waarmee kinderen van 7, 8, 9, 10 en 11 jaar jong hun gedachten over vrijheid hebben verwoord”, aldus burgemeester Laurens de Graaf.

Omdat deze gedichten zeker het bewaren en delen waard zijn, hebben wij deze verzameld en in samenwerking met de Projectgroep 75 jaar Vrijheid Lopik als gedichtenbundel uitgebracht. Het is een unieke uitgave geworden met ontroerende gedichten. Dank hiervoor aan de sponsors van het project 75 jaar Vrijheid.

U kunt de  gedichtenbundel online lezen of downloaden.

Wilt u een boekje bestellen? Neem dan contact op via e-mail dienyscheffer@outlook.com of  tel. 06-51982065

Foto: Erva, die het gedicht heeft gemaakt dat op de voorkant van de bundel is afgedrukt.


Nieuwsberichten

DSPL_NWS
 

Luisteren bij de buren in Willige Langerak

Luisteren bij de buren in Willige Langerak was een groot succes! In het buurthuis werden bijna honderd gasten ontvangen en welkom geheten door Dieny Scheffer en Burgemeester Laurens de Graaf die een vrolijke noot toevoegde aan het begin van de... lees verder

 

Groot Dictee Lopikerwaard Editie 10

Voor de tiende keer alweer heeft de Stichting Kunst en Cultuur Lopik het Groot Dictee der Lopikerwaard georganiseerd. Een groot aantal deelnemers verdeeld over 6 teams probeerde de trofee te winnen op 7 maart 2024. Na een korte inleiding met... lees verder

 

Huiskamerconcert Benschop/Polsbroekerdam

In de boerderij van Edwin en Elien van Os konden maar liefst 80 personen luisteren naar het prachtige concert van Trio 258. Mooie muziekstukken en verhalen in een geweldige ambiance. TRIO 258 bestaat uit pianiste Lestari Scholtes, violist Eduardo Paredes... lees verder

 

Bestuursleden gevraagd

Wilt u meewerken aan de organisatie van gezellige culturele activiteiten in de gemeente Lopik? Wij zoeken versterking van ons bestuur. Als u geïnteresseerd bent in kunst, toneel, muziek, literatuur of in de lokale geschiedenis, is dat misschien wel iets voor... lees verder

 

Afscheid Carla

Eind vorig jaar heeft Carla Brokking afscheid genomen als bestuurslid van onze stichting. Het interview met Annejet van der Zijl was haar laatste activiteit in functie. Carla is ruim 7 jaar aan onze club verbonden geweest. In die tijd heeft... lees verder

 

Vrijheidskrant Lopik

In de eerste week van april is de speciale Vrijheidskrant voor de gemeente Lopik huis-aan-huis verspreid. De special is ondanks de aanpassingen vanwege de coronacrisis de moeite van het lezen waard, stelt burgemeester Laurens De Graaf: "De krant bevat verslagen... lees verder

 

Prijsuitreiking cultuurhistorische puzzeltocht

In de zomermaanden hebben veel inwoners en bezoekers van Lopik de cultuurhistorische puzzeltocht gefietst. Tijdens Open Monumentendag op zaterdag 8 september 2018 was de laatste inlevermogelijkheid van de antwoordformulieren en ’s middags reikte burgemeester Laurens de Graaf de prijzen uit.... lees verder

 

Wervelend concert Klassiek aan de Lek 2018

Wat een wervelend en spetterend concert presenteerde Arti Vocaal zaterdagavond 25 augustus 2018! Dat spetterend was gelukkig figuurlijk, want ondanks de dreigende weersvoorspellingen en de flinke buien die de hele dag overkwamen, bleef het 's avonds droog, tot net aan... lees verder

 

Hulp gezocht bij zoektocht naar historische Europese verbindingen met Lopik

Op zaterdag 8 september vieren wij weer Open Monumentendag in Lopik. Voor 2018 is op landelijk niveau als thema gekozen: ‘In Europa’. Met dit thema sluit Open Monumentendag aan bij het Europese Jaar van het Cultureel Erfgoed. In Lopik onderzoekt... lees verder

 

Startschot cultuurhistorische fietspuzzeltocht

Op vrijdag 29 juni 2018 is het startschot gegeven voor de cultuurhistorische puzzeltocht door Lopik. Deze puzzeltocht is samengesteld door de gemeente Lopik en de Stichting Kunst & Cultuur Lopik en is mede mogelijk gemaakt door de provincie Utrecht. Met... lees verder

 

TV Gebruikte gronden

TV-tip: Zondag 6 mei zendt RTV Utrecht de eerste aflevering van de documentaire “Gebruikte Gronden” uit. Dit eerste deel gaat over de ontginning en het gebruik van de Lopikerwaard. Het gebied van de Lopikerwaard bestond oorspronkelijk grotendeels uit moerassen. Vanaf... lees verder

 

Spannend dictee als slot Taaldag

Journalisten winnen de wisseltrofee voor het Groot Dictee van de Lopikerwaard en Karin Verhoef prolongeert haar kampioenstitel Een groot aantal deelnemers wierp zich op 7 april 2017 in de strijd bij het Groot Dictee der Lopikerwaard om de felbegeerde Dictee... lees verder

 

Concert Unicorn in volle hooiberg

In de serie zondagmiddagconcerten konden we zondag 12 maart 2017 genieten van Keltische, Schotse, Ierse, Jiddische en Nederlandse muziek gebracht door de zeer veelzijdige Swingfolkband Unicorn. Dit keer in een zeer bijzondere huiskamer: de gezellige hooiberg van de familie Kromwijk... lees verder

 

Expositie maskers Dragica Lissendorp

In 2017 zal Stichting Kunst en Cultuur doorlopende exposities in dorpshuis De Schouw verzorgen. Dragica Lissendorp uit Polsbroek bijt het spits af met haar expositie van ‘hangend werk’ in de vorm van maskers. De maskers zijn geïnspireerd op Dante’s Alighieri... lees verder

 

Winterconcert Ginger

Gezellig en swingend winterconcert in het gastvrije Koethuys te Lopikerkapel op zondagmiddag 18 december 2016. Wat hebben we weer genoten! Eerst was het gezelligheid troef en meezingen met bekende liedjes uit de naoorlogse jaren gebracht door de “De Formica’s” in... lees verder

 

Voorstelling “Buigen voor Oranje”

Op vrijdagavond 5 november 2016 zat de hele deel van Boerderij De Haan in Cabauw vol voor de prachtige en unieke theatervoorstelling “Buigen voor Oranje “ . Een voorstelling waarmee de bekende toneelspeelster Nel Kars succesvol op vele podia heeft... lees verder